PROJEKT AKADEMIA PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ


Wiosna zagościła w naszej szkole na dobre, pszczoły stały się obiektem naszych badań i działań. Dnia 26.03.2015 roku odbyła się prezentacja zadań projektu Akademia Przyjaciół Pszczół „ Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W pierwszej części klasa VI zaprezentowała przygotowane plakaty:

I zespół omówił budowę, rodzaje i życie społeczne oraz ciekawe zachowania związane z porozumiewaniem się tych owadów

II zespół zapoznał uczniów ze znaczeniem pszczół w przyrodzie i życiu człowieka

III zespół przedstawił zagrożenia i sposoby i ochrony pszczół przed wyginięciem

Klaudiusz podał zasady przyjaciół pszczół.

Następnie Martynka Kwaśniak przeczytał wiersz M. Konopnickiej „ Już lipiec roztula”, co było wstępem do dalszej części czyli poznania życia pszczół w ulu z opowieści Pana Jana Wiechy, emerytowanego nauczyciela, którego pasją jest hodowla pszczół. Uczniowie zostali zapoznani z obowiązkami jakie spoczywają na pszczelarzu, który opiekuje się swoją pasieką. Mogli zobaczyć akcesoria potrzebne pszczelarzowi podkurzacz, specjalny kapelusz oraz ramki z pozostałościami miodu. Dzieci dowiedziały się również jak ważną rolę w ekosystemie odgrywają owady, którym poświęcona była ta lekcja.

W dalszej części uczniowie Kl. V – VI przedstawili przygotowane domki dla dzikich pszczół, które zostaną umieszczone w pobliskim lesie.

Największa atrakcja została zachowana na sam koniec. Dzieci miały okazję skosztowania miodu z pasieki Pana Wiech z Zaborowa i Pana Czarnika z Dołęgi. Serdecznie dziękujemy gościowi za wspaniałą lekcję przyrody.

2014-2015

2014-2015

2014-2015

2014-2015


© PSP Zaborów 2015