"Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie”

APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W przededniu ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy V wraz z chórem zaprosili pozostałych uczniów oraz dyrekcję i nauczycieli do wspólnego świętowania tej wspaniałej i jakże wyjątkowej rocznicy !

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego najważniejszym przesłaniem było zachowanie pamięci. O tych, którzy przyczynili się do odzyskania Niepodległości, o tych, którzy dla naszej Ojczyzny oddali zdrowie i życie, a także, o tych, którzy za przywiązanie do Polski byli zsyłani tysiące kilometrów daleko na Wschód. Na Syberię. 11 Listopada 1918 roku to przecież dla nas wspaniały symbol. Niepodległości, Wolności, Miłości dla Ojczyzny, ale także pamięci i wielkiego szacunku dla tych wszystkich, którzy o tej Niepodległości marzyli. Dla siebie i dla przyszłych pokoleń. Dla nas.

Tym, co połączyło wszystkich uczniów, było uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11.11, a zatem nasza szkoła, podobnie jak kilkaset tysięcy szkół w całej Polsce, oddała hołd tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj możemy mówić i śpiewać po polsku. Możemy czuć się częścią historii, jaką jest Polska.
2018-2019
2018-2019
2018-2019
© PSP Zaborów 2018