BAL NA POWITANIE WIOSNY I BOCIANA13 kwietnia 2016 roku w Niedzieliskach spotkały się dzieci reprezentujące wszystkie przedszkola w naszej gminie. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów z Zaborowa. Wszystkich zgromadziło bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie ,,Bal na powitanie wiosny i bociana”.

Od dłuższego czasu dzieci przygotowały się do dzisiejszego dnia. W szkole został wykonany transparent, wymyślony okrzyk dla naszej grupy. Najwięcej pracy spoczęło jednak na barkach rodziców, którzy zajęli się przygotowaniem strojów dla swoich pociech. Dzieci z Zaborowa miały wystąpić przebrane za biedronki. Efekt starań rodziców przerósł oczekiwania wszystkich – stroje były barwne, starannie wykonane i przepiękne.

Przybyliśmy do Niedzielski na 9:30 i ustawiliśmy się w wyznaczonym miejscu. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały inne grupy przebrane za bociany, żabki, pszczółki, kwiaty i motyle. Następnie wyruszyliśmy pod pobliskie gniazdo, aby powitać bociana. Mieliśmy szczęście, gdyż ptak akurat był w gnieździe, lecz na nasz widok nieco się schował. Za to podziwialiśmy inne bociany pięknie szybujące po wiosennym niebie. Następnie wszyscy udaliśmy się do domu ludowego, gdzie dla dzieci zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji: zabawy, tańce, przedstawienie, poczęstunek oraz drobne upominki.

Myślę, że wszyscy doskonale się bawiliśmy, a dzieci godnie reprezentowały naszą szkołę na forum gminy.

2015-2016

2015-2016


© PSP Zaborów 2016