DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
"SERFUJĘ.RESPEKTUJĘ"
DBI


5 lutego obchodziliśmy w PSP Zaborów Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2013 jest Fundacja Orange.
Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
W ramach tych działań w naszej szkole przygotowano informacje promujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Rozwieszone w szkole plakaty i informacje, promujące bezpieczeństwo w sieci, propagowanie hasła kampanii 2013 „Serfuję. Respektuję". Ogłoszono konkurs plastyczny i informatyczny pt. „Moje prawa i obowiązki”, „ Kodeks Internauty”. Opracowano wystawy "Serfuję. Respektuję", gazetki ścienne, zajęcia lekcyjne na informatyce, godzinach wychowawczych, quizy, ulotki. Przeprowadzono zajęcia biblioteczne w kl. „0” - III. Promocja witryn internetowych poświęconych w/w problematyce. Zawarcie umów między uczniem a rodzicami dotyczące zasad korzystania z Internetu i płynących stąd zagrożeń. Przeprowadzony zostanie cykl pogadanek pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczestnicy koła informatycznego przygotują gazetkę szkolną oraz ulotki na temat „Bezpieczny Internet” oraz zasady korzystania z komputera.
DBI

DBI


© PSP Zaborów 2012