LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE! – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETUW ramach innowacji pedagogicznej „Bezpieczny uczeń, bezpieczny świat” przeprowadzono w miesiącu lutym zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci.

W dniu 9 lutego 2016 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym w naszej szkole w dniach od 8 – 12 lutego przeprowadzone zostały działania pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których celem było podkreślenie roli każdego użytkownika komputera w tworzeniu lepszego, bezpiecznego i przyjaznego internetu.

Dzieci klas „0” podczas zabawy i gier na stronie www.necio.pl poznawały co to jest internet oraz jakie zagrożenia czyhają przy nieostrożnym korzystaniu z niego oraz dowiedziały się, że nie mogą dużo czasu spędzać przy komputerze. Dzieci wykonywały zegary, mierzące czas spędzony przy komputerze.

Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach, podczas których oglądali kreskówki „Owce w sieci”, a następnie wyciągali wnioski dotyczące postępowania bohaterów kreskówek. Uczniowie zapoznali się ze skutkami nierozważnych działań w sieci, między innymi: publikowania „odważnych” zdjęć i filmów, podawania informacji o sobie i rodzinie, udostępniania haseł, spotykania się z osobami poznanymi przez internet. Podczas zajęć wymieniali i zapisywali dane osobowe, których nie wolno udostępniać w internecie. Uczestniczyli w zabawie tematycznej: „Nie podaję moich danych osobowych”. Zapisywali zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z internetu. Uczniowie muszą pamiętać, że kiedy korzystają z Internetu, powinni przestrzegać ogólnych zasad przyzwoitego zachowania: nikogo nie obrażać, szanować cudzą własność, nie rozsyłać internetowych łańcuszków.

2015-2016

2015-2016


© PSP Zaborów 2016