DEBATA WF Z KLASĄ


Dnia 6 listopada 2014r.w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Sportowy Okrągły Stół tzn. debata uczniów i nauczycieli dotycząca rozszerzenia i udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w naszej szkole. W debacie wzięli udział uczniowie klas I, IV-VI, Pan dyrektor, oraz czworo nauczycieli . Debata została przygotowana oraz przeprowadzona przez nauczycieli zaangażowanych do programu; Panią Beatę Komorowicz (koordynatora programu), Dominikę Łucarz i Magdalenę Szpilkę (nauczycieli wspierających) oraz uczniów. Na początku spotkania nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, Pani Beata Komorowicz, przedstawiła jego cele i zapoznała z wynikami przeprowadzonej wśród uczniów klas IV-VI ankiety dot. ,,plusów ‘’ i ,,minusów’’ lekcji w-f. Z dokonanej analizy ankiet wynika, że wychowanie fizyczne jest przedmiotem lubianym przez uczniów naszej szkoły, na który chętnie przychodzą , przebierają strój i aktywnie w nim uczestniczą. Najbardziej lubianą dyscyplina sportową są gry zespołowe ale lekkoatletyka i taniec również cieszą się dużym powodzeniem. Ankietowani ubolewają nad tym, iż rodzice nie spędzają z nimi czasu wolnego wykorzystując go aktywnie i zdrowo.

W Debacie postawiono kluczowe pytania, na które uczniowie i nauczyciele chętnie udzielali odpowiedzi. Zaproponowali oni różne formy ruchu i sposoby spędzania czasu wolnego.

Co chcemy zmienić ?:

- zorganizować dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

- rozruszać nauczycieli i rodziców np. poprzez zorganizowanie aerobiku

- organizować wycieczki rowerowe, treningi na rolkach i naukę jazdy na łyżwach

- przeprowadzić rozgrywki w badmintona i tenisa

- sposób odżywania się

Czego potrzebujemy do tych zmian?

- środków finansowych

- instruktora aerobiku

- sprawnych rowerów wraz z zabezpieczeniami typu: kaski, odblaski, nakolanniki, kamizelki itp.

- rolek i łyżew

- tras rowerowych.

Aby wyjść na przeciw potrzebom uczniów zdefiniowano wnioski do pracy, które pomogą zrealizować zamierzone działania, a są to:

- nawiązać współpracę z osobami prywatnymi , instytucjami i firmami w celu pozyskania funduszy

- zaangażować rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi

Z rozmów i propozycji wybrano dwa priorytetowe zadania do realizacji. W pierwszym semestrze są toNowe zajęcia pozalekcyjne zaś w drugim Rozruszaj rodzicówRozruszaj rodziców. Wszyscy zgodnie przyznali, że zdrowe ciało to nie tylko wysportowane ale również odpowiednio odżywione dlatego też będziemy równolegle realizować zadanie Zdrowe odżywianie.

Na zakończenie prowadząca podziękowała za przybycie, aktywne uczestnictwo oraz miłą atmosferę podczas debaty i życzyła sukcesów w dążeniu do wyznaczonego celu.

2014-2015

2014-2015


© PSP Zaborów 2014