DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA


Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaprezentowania nowości książkowych w naszej bibliotece i zaproszenia dzieci do częstego sięgania po książkę. Uczestnikami akcji byli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, którzy słuchali głośnego czytania nauczycieli i swoich kolegów.

W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" ma już 15-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju i wzbogacanie słownictwa.

Baśń „Calineczka” Andersena słuchały dzieci z kl.I. Uczniowie kl. II wsłuchiwały się w przygody Szewczyka Dratewki autorstwa Janiny Porazińskiej a trzecia klasa poznała książkę Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści i wykonywały przygotowane zadania. W klasach 4 – 6 na początku każdej lekcji odbywało się głośne czytanie lektur. „ Akademia Pana Kleksa”, „Lassie wróć” i „Ten obcy” to tytuły czytanych książek.

W W naszej szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Po konsultacjach z Samorządem Uczniowskim, Radą Rodziców, nauczycielami i Biblioteką Publiczną dokonano zakupu książek do biblioteki szkolnej. Podczas akcji głośnego czytania zaprezentowano niektóre nowe zakupione książki. W październiku będzie prowadzone szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.


2011-2016
2011-2016
© PSP Zaborów 2016