„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!” (Cała Polska Czyta Dzieciom)
DZIEŃ POSTACI Z BAJEKDnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Nasza szkoła nie po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W poniedziałek 7 listopada zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków. Nad „bezpieczeństwem czuwał” szeryf z klasy zerowej, nieoczekiwanie pojawił się też Smok Wawelski.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 0- III Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „ W krainie bajek”. Później były prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Następnie uczniowie w klasach przygotowywali lalki do teatrzyku i przedstawiali fragmenty bajek np. „Trzy świnki”, „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i „Brzydkie kaczątko”. Okazało się że, dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniem.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!” (Cała Polska Czyta Dzieciom)

2016-2017


© PSP Zaborów 2016