ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA30 września 2016 roku uczniowie klasy IV, V i VI przyłączyli się do obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji edukacyjnej jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę. Łatwiej zapamiętać poprawny wynik mnożenia, gdy powtarzanie odbywa się w przyjemny i ciekawy sposób.

Przez cały tydzień uczniowie utrwalali trudniejsze przypadki mnożenia, pisali wierszyki i rymowanki dotyczące mnożenia, przepytywali się wzajemnie, aby jak najlepiej wypaść podczas egzaminów z tabliczki mnożenia. Wiedza sprawdzana była w niecodzienny sposób – poprzez odpowiedzi na wylosowane działania przed specjalną Komisją, oraz poprzez uczestnictwo w różnych grach i zabawach. Uczniowie rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej, układali kwiatek matematyczny z zakrętek, kostki matematyczne, mozaiki oraz grali kartami matematycznymi. Przy wszystkich tych zabawach towarzyszyły im działania z tabliczki mnożenia. W tym dniu Patrole Egzaminacyjne przepytywały również osoby dorosłe ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszystkie osoby, które zdały egzamin otrzymywały tytuł MT EXPERT oraz specjalną legitymację eksperta tabliczki mnożenia.

Dzień tabliczki mnożenia dostarczył uczniom wielu wrażeń. Mieli oni okazję zobaczyć ciekawszą i radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób polubią matematykę - królową nauk. Koordynatorem lokalnym akcji w naszej szkole była pani Magdalena Szpilka.

2016-2017

2016-2017


© PSP Zaborów 2016