ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA „POKONAJ CUKRZYCĘ!”7 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem przewodnim było „Pokonaj cukrzycę!”

Dzień ten upamiętnia datę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (07.04.1948 r.). Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. W tym roku prowadzone były działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie rozpoczęto prezentacją dotyczącą cukrzycy epidemii naszych czasów. Uczniowie z kółka przyrodniczego przedstawili kilka faktów na temat cukrzycy, informacje ogólne, objawy choroby, przyczyny i czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się cukrzycy. W dalszej części wykładu zwrócili uwagę na diagnostykę, leczenie i zapobieganie chorobie.

Następnie uczniowie obejrzeli film pt „Cukrzyca – przewodnik dla rówieśników”. Dzieci zapoznały się z historią chłopca, który dowiedział się że jest chory na cukrzycę i jak żyć z tą chorobą. Podsumowaniem części teoretycznej Dnia Zdrowia było rozwiązywanie krzyżówki, której hasła nawiązywały do prezentacji i filmu. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane było jabłuszkiem, które wszyscy zajadali z apetytem.

W tym dniu uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły zdrowe śniadanie. Słodycze zostały zastąpione owocami i warzywami a słodkie napoje wodą mineralną. Dzieci z kl. 0 wykonały potrawy z owoców i warzyw, które im bardzo smakowały i sprawiły wiele radości.

W godzinach popołudniowych przeprowadzono spotkanie z rodzicami, na którym również przybliżono problematyka cukrzycy i zwrócono uwagę na odżywianie dzieci.

Wszystkich uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział a członkom kółka przyrodniczo-ekologicznego za przygotowanie.

2015-2016

2015-2016

2015-2016

2015-2016


© PSP Zaborów 2016