UŚMIECHNIJ SIĘ ;)

„Nasze szczęście nie zależy od posiadania rzeczy,lecz od posiadania radości.” Michel de Montaigne


21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie.
Członkowie Samorządu Szkolnego postanowili uczcić ten dzień i wnieśli w życie szkoły dużo radości, uśmiechu i pozytywnego nastawienia do życia i bliźnich. Zorganizowali oni bowiem Pocztę Życzliwości, za pomocą której można było przekazać sobie „sympatyczne” listy. Wiele uczniów i nauczycieli wykonało rysunki bądź też napisało życzliwe wiadomości do swoich znajomych, przyjaciół i wychowanków. Najbardziej radosnym i życzliwym dzieciom wręczono Ordery Uśmiechu. Ponadto, przypomniane zostały podstawowe zwroty grzecznościowe: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA.

Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

2014-2015

2014-2015

2014-2015


© PSP Zaborów 2014