DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak go obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej. Bowiem: „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.” [Kornel Makuszyński] Z tego założenia wyszli również członkowie Samorządu Szkolnego, którzy zorganizowali kampanię społeczną szerzącą i propagującą ideę tego święta. Chcieli oni dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i chyba im się to udało. W ramach obchodów tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych zajęciach, podczas których poznali genezę powstania tego Dnia i jego cele, sprawdzali się w Quizie Życzliwości, odgrywali scenki sytuacyjne promujące i propagujące życzliwe zachowanie wobec rówieśników czy też osób starszych. Wzięli udział w zabawie „Gorący Ziemniak”, podczas której przekonali się jak ważna jest pomoc niesiona innym ale też otrzymywana od innych. Istotnym punktem wspólnego spotkania było puszczanie „Iskierki”. Wielu uczniów uświadomiło sobie, że w trudnych sytuacjach mogą liczyć na swoich kolegów i koleżanki i zaczęli doceniać ten fakt.

Po czasie spędzonym w murach szkoły uczniowie wyszli poza nią. Udali się do Ochronki by tam wspólnie z przedszkolakami uczcić ten Dzień.

Ponadto, każda napotkana osoba w tym dniu otrzymywała buźkę z uśmiechem, wraz z krótką informacją nt 21 listopada. Wszyscy bardzo pozytywnie reagowali i odwdzięczali się dobrym słowem i szerokim uśmiechem.

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień ale przez cały rok.

2016-2017

2016-2017

2016-2017


© PSP Zaborów 2016