"JESTEM MAŁY WIEM WIĘCEJ" CD.Uczniowie I i III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie wzięli udział w kolejnej części szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Jestem mały, wiem więcej”.


Tym razem młodzi strażacy w umundurowaniu koszarowym udali się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Tam, pod okiem profesjonalistów zgłębiali wiedzę dotyczącą postępowania w razie pożaru lub licznych zagrożeń, na które narażeni jesteśmy w życiu codziennym. Poznali działania jednostki JRG, wyposażenie bojowe wozów strażackich, umundurowanie osobiste strażaka oraz taktykę pożarniczą. Ponadto, byli świadkami jak oficer dyżurny przyjmuje zgłoszenia i koordynuje pracę jednostek OSP i zastępów JRG. Przyszli strażacy mieli również możliwość przećwiczyć RKO na fantomach oraz przypomnieli sobie podstawowe zasady postępowania w razie kontuzji, zasłabnięć, zadławień lub krwotoków.

Wśród licznych atrakcji największe zainteresowanie wzbudzało przejście przez komorę dymową, własnoręczne gaszenie imitowanego pożaru oraz pokaz gaśniczy.

Dyrekcja oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie pragną serdecznie podziękować Dowództwu za możliwość przybycia do jednostki, a strażakom za to, że przygotowali tak szeroki wachlarz zajęć i przedstawiali go w bardzo ciekawy sposób. Dzięki temu, każde dziecko mogło znaleźć coś interesującego dla siebie i każdy wyjechał z komendy zadowolony.
2015-2016
2015-2016
2015-2016
2015-2016
2015-2016
2015-2016
>
© PSP Zaborów 2015