VII EDYCJA MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

6 czerwca 2018r. uczennice klasy II oddziału gimnazjalnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie wzięły udział w konkursie dotyczącym krajów Unii Europejskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej. Julia Boroń, Julia Mądrzyk oraz Wiktoria Potok reprezentowały szkołę na arenie międzypowiatowej, zdobywając IV miejsce!

Już po raz siódmy uczniowie szkół powiatu brzeskiego i proszowickiego zjechali wraz z opiekunami do Szczurowej aby wziąć udział w konkursie dotyczącym krajów Unii Europejskiej. Tym razem uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach, Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Centrum Oświatowym w Koszycach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę o Wielkim Księstwie Luksemburga.

Rozwiązując zadania dotyczące Luksemburga uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu historii, geografii, polityki, symboli narodowych, kultury, turystyki oraz przemysłu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Anna Całka-Kosała
2017-2018
© PSP Zaborów 2018