„ROK 2015- ROKIEM ŚW. JANA PAWŁA II ORAZ ŻYCIA KONSEKROWANEGO”29 maja 2015 roku troje uczniów PSP Zaborów: Małgorzata Mądrzyk, Aleksandra Bednarczyk oraz Filip Majka, będący finalistami etapu szkolnego, reprezentowało naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II oraz życiu konsekrowanym. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zięblicach już po raz piąty gościła najlepszych uczniów z 9 szkół ( ok.30). Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem Jana Pawła II w związku z 10 rocznicą Jego śmierci i I rocznicą kanonizacji oraz zwrócenie uwagi na piękno i misję życia konsekrowanego.

Uczniowie już na etapie szkolnym otrzymali materiały dydaktyczne, które swoim zakresem obejmowały:

• Zarys biograficzny Papieża Jana Pawła II

• Historię Światowych Dni Młodzieży

• List Apostolski Ojca Świętego Franciszka do wszystkich osób konsekrowanych z okazji roku życia konsekrowanego

• Fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego

• Terminy i pojęcia dot. życia konsekrowanego oraz związanych z pontyfikatem Jana Pawła II

Konkurs rozpoczął się formą pisemną ( test z pytaniami zamkniętymi i otwartymi), z którego komisja wyłoniła 1 osobę z danej szkoły z największą ilością punktów. Do etapu ustnego przeszła Małgorzata Mądrzyk gdzie, po zaciętej rywalizacji i wielu rundach, ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu. Choć poziom konkursu był wysoki, a części ustnej towarzyszyły olbrzymie emocje i stres, to jednak atmosfera była bardzo przyjazna. Pomimo tego, iż uczestniczyliśmy w tym konkursie po raz pierwsze i byliśmy jedyną szkołą spoza województwa świętokrzyskiego, to Siostra Krystella Pacyna, nasza rodaczka sprawiła, że czuliśmy się jak u siebie w domu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Opiekę nad uczniami PSP Zaborów sprawowała mgr Dominika Łucarz.

2014-2015

2014-2015
© PSP Zaborów 2015