GMINNY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II
„Leć muzyczko do niebiańskiej krainy powiedz Bogu, że Go za to wielbimy”


22 kwietnia o godz. 1000 w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. Głównym celem konkursu było uczczenie kanonizacji Jana Pawła II, uwrażliwianie na piękno muzyki, promowanie talentów oraz aktywne uczestnictwo w kulturze.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 91 uczestników: 11 solistów i 9 zespołów. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów. Zajęli oni czołowe miejsca w swoich kategoriach.

I miejsce

Zespół wokalny klas III-VI zaprezentował utwór pt.” Tak mówił Papież” (Natalia Latuszek, Aleksandra Tabor, Aleksandra Łucarz, Martyna Kwaśniak, Julia Mądrzyk, Wiktoria Potok, Emilia Woźniczka, Michalina Majka, Justyna Nowak, Weronika Wojnicka, Daria Pudło, Daria Szydłowska, Angelika Wrzępska, Natalia Tyl, Magdalena Pięta, Urszula Latuszek, Patrycja Gofron, Klaudia Wiecha, Gabriela Marek)

Zespół prezentował się bardzo ładnie gdyż wystąpił w jednakowych podkoszulkach z podobizną Jana Pawła II, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu OSP Zaborów, Koła Gospodyń Wiejskich w Zaborowie, Sołectwa w Zaborowie, Pana Ryszarda Cierniaka oraz księdza proboszcza, Piotra Ścipienia. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Soliści: I miejsce

Klaudiusz Ciukaj z pieśnią „ Powołanie”

III miejsce

Małgorzata Mądrzyk z kompozycją własną autorstwa pana Stanisława Mądrzyka.

Serdecznie im gratulujemy!!!

Laureaci otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci książek o Janie Pawle II, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Szczurowa.

Opiekunem uczniów była Pani Dominika Łucarz.

Laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II będą reprezentować utwory na „Wieczorze w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17:00 – w Dzień Kanonizacji Jana Pawła II w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

zdjęcia: UG Szczurowa
2013-2014
2013-2014


© PSP Zaborów 2014