KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

12 czerwca 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno muzyki a przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie śpiewali wcześniej wybrane i przygotowane piosenki w zespołach, duetach bądź też solo. Zespoły oraz soliści startowali w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klasy zero, klas I - III oraz IV - VI. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bowiem wystąpiło aż 41 wykonawców. Oceniani oni byli według następujących kryteriów:  wykonanie piosenki,  opanowanie tekstu,  ruch sceniczny,  strój wykonawcy. Jury po burzliwych naradach przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Laureaci konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy zaś pozostali wykonawcy nagrody pocieszenia oraz dyplomy. Nagrody przekazali nasi rodacy ze Stanów Zjednoczonych.
Klasa zero
I miejsce: Izabela Caban, Karol Bratko i Gabriela Kawiorska z piosenką „Żabki” II miejsce: Natalia Łucarz i Małgorzata Kawiorska z piosenką „Koko Euro spoko” III miejsce: Kacper Kwaśniak z piosenką „Na zielonej łące”
Klasy I – III
I miejsce: Aleksandra Bednarczyk i Małgorzata Mądrzyk z piosenką „Miła nie dokazuj” II miejsce: Martyna Kwaśniak i Aleksandra Łucarz z piosenką „Papa Smerf” III miejsce: Wiktoria Potok, Michalina Majka i Julia Boroń z piosenką „Witaminki”
Klasy IV - VI
I miejsce: Daria Szydłowska i Angelika Wrzępska z piosenką „Jest jak jest” II miejsce: Patrycja Caban z piosenką „Karuzela” III miejsce: Klaudia Wiecha i Natalia Tyl z piosenką „Za każdym razem” oraz Weronika Stanisławczyk i Angelika Tracz z piosenką „Koko Euro spoko”
Na zakończenie konkursu wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Koko Euro spoko”, wspaniale się przy tym bawiąc. Konkurs zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Magdaleny Szpilka.
KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ


© PSP Zaborów 2012