99 URODZINY JANA PAWŁA II

23 maja, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie świętowała 99 urodziny Jana Pawła II. Na ten dzień zaplanowano pieszą pielgrzymkę do kaplicy w Dołędze by wspólnie z mieszkańcami świętować i modlić się przy pomniku Jana Pawła II. Niestety warunki atmosferyczne w postaci obfitych opadów deszczu, nie pozwoliły na przemarsz. W związku z tym, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami udali się do kościoła parafialnego. Tam młodzież z klasy VII i III gimnazjum zaprezentowała pantomimę, obrazującą drogę, którą przebył nasz Wielki Rodak od momentu urodzenia aż po Jego śmierć. Uczniowie klas IV-VI zaśpiewali pieśni przybliżające nam postać Karola Wojtyły.

Pragnąc wypełniać testament Ojca Świętego, wspólnie modliliśmy się uczestnicząc we Mszy Świętej oraz nabożeństwie majowym odprawianym przez ks. Pawła Kurzeję.

Wydarzenie to przysporzyło nam mnóstwo emocji. Uczucia wielkiej radości i wdzięczności przeplatały się ze wzruszeniem. Pomimo brzydkiej aury na zewnątrz, nasze serca były rozpromienione.

Na zakończenie, mieszkańcy wsi Dołęga przygotowali dla wszystkich dzieci i nauczycieli poczęstunek. Serdecznie im dziękujmy.
2018-2019
2018-2019
2018-2019
2018-2019
© PSP Zaborów 2019