PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZERÓWCEPierwszy dzień wiosny był dla całej naszej szkoły wyjątkowym wydarzeniem. Nareszcie skończyła się zima, a zaczęła się wyczekiwana zielona pora roku. Z tej okazji wszystkie klasy w różny sposób świętowały ten radosny dzień. Także nasze ,,zerówki” powitały wiosnę.

Wielu uczniów przyszło do szkoły przebranych za Panie Wiosny, pszczółki, motylki lub po prostu w kolorowych strojach. W ten sposób podkreślili jak wesołym dniem jest 21 marca. Barwne ubiory ożywiły szkolny korytarz i stwarzały wyjątkową atmosferę.

Następnie grupa ,,a” i ,,b” zabrała się za tworzenie makiety wiosennej łąki. Każdy uczeń wykonywał pracę plastyczno-techniczną, której efektem był mieszkaniec wiosennej łąki. I tak dzieci wykonały: motyle, pszczoły, żaby, bociany, biedronki. Następnie, pracując w grupach, kolorowali makiety łąki, na których umieścili zrobione przez siebie zwierzątka. Dzięki temu zadaniu dzieci poznały i utrwaliły nazwy zwierząt zamieszkujących łąkę oraz kojarzonych z wiosną.

Następnie przedszkolaki odgrywały scenki sytuacyjne związane z nadejściem wiosny. Jedno z dzieci przebrane za Panią Wiosnę budziło zwierzęta z zimowego snu i zapraszało do wspólnej zabawy; w innej scence dzieci przychodziły do Pani Wiosny pytać ją o oznaki tejże pory roku. Zajęcia te były nawiązaniem do realizowanej w klasach 0 innowacji pedagogicznej dotyczącej teatru. Na zakończenie dzieci tańczyły i bawiły się przy muzyce oraz częstowały cukierkami. I choć za oknem padał deszcz, atmosfera była bardzo wiosenna.

2015-2016

2015-2016

2015-2016


© PSP Zaborów 2016