DZIEŃ ZIEMI - SADZENIE DRZEWKA OBOK SZKOŁYW obchody Dnia Ziemi włączyła się cała szkoła. To zaangażowanie nikogo nie dziwi, gdyż od najmłodszych lat należy dzieciom pokazywać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego postanowiły podarować Ziemi prezent, aby odpowiednio uczcić jej święto. Uznali, że najbardziej ucieszy się z nowego drzewka obok szkoły. Dlatego też 22 kwietnia zabrały się do pracy. Najpierw wykopały niewielki dołek, a następnie umieściły w nim jodłę koreańską. Na zakończenie pracy podlały roślinkę i zadeklarowały opiekę nad nią. Doglądanie drzewka nie będzie trudne, gdyż znajduje się ono w bliskim sąsiedztwie placu zabaw, często odwiedzanym przez maluchy.

Dodatkowo dzieci w trakcie zajęć układały puzzle o tematyce przyrodniczej. Gotowe obrazki przedstawiały ptaki, kwiaty oraz kwitnące drzewa. Była to świetna i pouczająca zabawa.

W cykl działań przyrodniczych wpisała się także wycieczka na wiosenną łąkę. Dzieci wyruszyły na spacer zaopatrzone w lupy, lornetkę i atlas roślin. Z zaciekawieniem i przejęciem poszukiwały kwiatów, owadów, a także obserwowały ptaki. Wycieczka była pełna wrażeń i sprawiła wiele radości przedszkolakom, a co najważniejsze poszerzyła ich wiedzę przyrodniczą.

2015-2016

2015-2016

2015-2016


© PSP Zaborów 2016