„DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ, ZE WSZYSTKIMI PIERWSZAKAMI - ŚLUBUJEMY DZIŚ”


W dniu 22 października 2015roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyło się Ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej.

W tym dniu do grona społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 14 uczniów:

Artur Burzawa

Oliwia Frankowicz

Alicja Kuliszewska

Mateusz Lupa

Emilia Łucarz

Kacper Mucek

Oliwia Potok

Wiktor Siudut

Szymon Toński

Szczepan Wiecha

Julia Wojnicka

Zuzanna Wojnicka

Oliwia ZającPasowania kandydatów na uczniów dokonał dyrektor szkoły Pan mgr inż. Mieczysław Chabura szablą podarowaną przez Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska. Uczniowie kl. I do uroczystości przygotowywali się prawie dwa miesiące pod kierownictwem wychowawczyni Pani Bogumiły Grocholskiej, musieli bowiem odczarować rzucone na nich przez złego czarodzieja zaklęcie zdobywając symbole czterech krain: Krainy Muzyki, Krainy Miłości, Krainy Pracowitości i Krainy Mądrości. Zdjąć czary z nich pomogła im Dobra Wróżka. Uczniowie więc zaprezentowali inscenizację: Pani Jesień, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a na pamiątkę pasowania na uczniów przy ich nazwiskach zapisanych w kronice szkoły odcisęli swoje kciuki.

Na zakończenie występu podziękowali swoim rodzicom za to, że dzięki ich opiece i staraniom mogli stać się dziś uczniami i wręczyli im białe i czerwone róże.

Następnie głos zabrał Pan dyrektor Mieczysław Chabura, który pogratulował uczniom pięknego występu, a rodzicom tak wspaniałych uczniów i życzył im wiele radości z pobytu w szkole i sukcesów w dalszej wieloletniej nauce szkolnej.

Po pasowaniu na uczniów, otrzymaniu dyplomów i legitymacji szkolnych , znaczków odblaskowych z PZU „STOP WARIATOM DROGOWYM”i prezentów od Rady Rodziców, uczniowie i zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I. Cała impreza przebiegła w miłej, serdecznej i przyjaznej atmosferze.
2015-2016
2015-2016
2015-2016
2015-2016
© PSP Zaborów 2015