Czego nie wiemy o pracy trenera personalnego? SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE NA SIŁOWNI JODO- GYM

Młodzież klas VII I VIII PSP Zaborów oraz PSP Wola Przemykowska, w ramach doradztwa zawodowego udała się w dniu 4 grudnia bieżącego roku, do Szczurowej, by tam, na siłowni Jodo- Gym, dowiedzieć się o specyfice pracy trenera personalnego. Strój sportowy oczywiście obowiązywał i uczniów i opiekunów.

Najpierw trener-Mariusz Nosek-opowiedział o swoje pracy, jej plusach i minusach, następnie młodzie udała się na krótką, dziesięciominutową rozgrzewkę, po której nastąpiły właściwe ćwiczenia na wszystkich przyrządach. Trudne to było zadanie dla osób, które na co dzień nie uprawiają żadnego sportu, nie chodzą na treningi, nie biegają. Tutaj poszły w ruch wszystkie mięśnie, więc na następny dzień niektórzy mieli zakwasy. Oczywiście dla sportowców to była tylko lekka zaprawa przed treningiem, który ich czekał w Zaborowie. Sportu przecież nigdy za wiele.

Po ponad godzinnym pobycie w tym przybytku rekreacji, niektórzy powrócili do domów na obiad, inni na wspomniany trening.

Nie wiadomo, czy młodzi zaczną systematycznie ćwiczyć; to przecież dla zdrowia i sylwetki, wiadomo jednak, że to kolejne spotkanie zawodoznawcze, które przygotowała Teodozja Turaczy, pozwoliło przyjrzeć się bliżej pracy trenera personalego. Następne spotkanie z tego cyklu będzie dotyczyło pracy filmowca.

2018-2019

2018-2019
© PSP Zaborów 2019