WYJAZD DO TEATRU – SZEWCZYK DRATEWKA


Teatr to jest widownia i scena, niby nic magicznego w tym nie ma. Aż do chwili, gdy nagle na scenie, dziwne zacznie się dziać przedstawienie…

Mogli się o tym przekonać w ostatni czwartek, czyli 12 marca 2015 roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Klasy 0 oraz 1-3 wraz z nauczycielami udały się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, aby obejrzeć spektakl pod tytułem Szewczyk Dratewka. Został on przygotowany oraz zrealizowany prze Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Dla niektórych dzieci była to pierwsza okazja do spotkania z teatrem. Widowisko wzbudziło wiele emocji, widownia głośno dopingowała głównych bohaterów i kibicowała dzielnemu Szewczykowi oraz królewnie. Strach wzbudzały postaci smoka wawelskiego i czarownicy, natomiast śmiech pojawiające się co jakiś czas krasnale. Największą atrakcja był Szewczyk Dratewka, który pobiegł na widownię naprawiać dzieciom buty oraz królewna, która zaprosiła na scenę kilka dziewczynek, w tym jedną z naszych uczennic – Oliwke.

Historia zakończyła się szczęśliwie: smok pękł po wypiciu wody z Wisły, a zła czarownica została pokonana. A nasi uczniowie wyszli z teatru radośni i podekscytowani przedstawieniem. Pozytywnym komentarzom nie było końca.

2014-2015

2014-2015


© PSP Zaborów 2015