Odrobina kultury ze sportem w tle. WYCIECZKA KLAS IV I V DO TEATRU IM. LUDWIKA SOLSKIEGO W TARNOWIE

Rzadko jeździmy do teatru, a szkoda. Jest to miejsce magiczne, gdzie wszystko może się zdarzyć. Gdzie możemy zobaczyć na scenie to, co nierealne . Taką okazję mieli uczniowie klasy IV i V naszej szkoły, którzy pod opieką wychowawczyń; Teodozji Turaczy i Dominiki Łucarz udali się na spektakl pt.” Tajemniczy ogród”. Sztukę mieliśmy umówioną na 11.30,więc wcześniej pojechaliśmy do Flyparku , by rozruszać zastane mięśnie na trampolinach. Ledwo zdążyliśmy na spektakl, bo jeszcze trzeba było ubrać się galowo i posilić odrobinkę. A w teatrze pełna widownia czekając na to, co zaprezentują aktorzy. Już początek sztuki, z deszczem i piorunami, był zaskakujący. Napięcie rosło, kiedy w ponurym domu, Mary Lennox –osierocona dziewczynka przybyła do Angllii z Indii-słyszy czyjś głos. Idzie, pomimo zakazów Marty, za tym głosem. Spotyka Colina- chorego chłopca, syna pana Archibalda . Para zaprzyjaźnia się. W ten sposób smutny, ponury dom rozjaśniają głosy i śmiechy dzieci. To opowieść o potrzebie przyjaźni, akceptacji o byciu razem.

Rzetelnie odzwierciedlona treść książki Frances Hodgson Burnett to nie jedyna zaleta tarnowskiej sztuki. To przede wszystkim gra aktorska Moniki Wenty jako Mary i Colina, którego zagrał Piotr Hudziak.

„ Ale fajnie było” –powiedział uczeń po spektaklu. I szybciutko się skończyło. Kilka minut po piętnastej wróciliśmy do Zaborowa.
2018-2019
2018-2019




© PSP Zaborów 2019