WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI I DO ZAMKU W NOWYM WIŚNICZU W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”
2021-2022



Dnia 27 października 2021 r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni – najstarszej kopalni soli w Polsce. Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli podziemną trasą, poznając wiele ciekawych faktów związanych z tym miejscem. Dowiedzieli się, jak powstała kopalnia, kim byli pierwsi górnicy oraz jak wiele lat temu wyglądały tutaj warunki pracy. Multimedialne efekty wzbudziły wiele zainteresowania wśród uczestników wycieczki. Uczniowie z przyjemnością odpoczęli po trudach zwiedzania w mikroklimacie solnych wyrobisk w komorze Ważyn.

Następnie udaliśmy się na obiad, który uczniowie spożyli z wielkim apetytem, aby nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Z Bochni przejechaliśmy do Nowego Wiśnicza, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy znajdujący się tam zamek. Tamtejsze eksponaty przyciągnęły uwagę uczniów, którzy chętnie dopytywali o szczegóły ekspozycji. W niemały zachwyt wprawił ich widok na Nowy Wiśnicz i okolicę, który podziwiali z tarasu obok baszty.

Wspaniałymi pamiątkami będą wykonane przez dzieci liczne zdjęcia oraz zakupione drobiazgi. Wycieczka pozostanie zapewne na długo w ich pamięci. Należy jeszcze raz wspomnieć o tym, że uczniowie naszej szkoły nie mieliby możliwości odbycia tak pouczającego wyjazdu, gdyby nie wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach wspomnianego programu „Poznaj Polskę”.
2021-2022

2021-2022

2021-2022

2021-2022





© PSP Zaborów 2021