WYCIECZKA DO PACANOWA

W dniu 25 października 2018r. uczniowie klasy 0, I, II, III pod opieką nauczycielek: Krystyny Giza, Agnieszki Boroń, Bogumiły Grocholskiej i Beaty Nicpoń wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Uczestnicy, podzieleni na grupy zwiedzili „Bajkowy Świat”. Przewodnikiem po magicznym świecie był Czerwony Kapturek. W bajkowej scenerii dzieci rozpoznawały postacie pochodzące z różnych bajek i baśni. Pędząc pociągiem znalazły się w wodzie, w kopalni, na lądzie i w kosmosie, gdzie spotkali bajkowe postacie. W końcu wszyscy trafili do kwiatowego ogrodu. Tutaj w kielichach kwiatów słuchali niezwykłych opowieści. Przechodząc przez czarodziejskie lustro zobaczyli zaczarowane kule z baśniowymi bohaterami. Wiele z nich doskonale znali. W sali kinowej dzieci rozpoznawały różne bajki, a następnie obejrzały wybrany przez siebie film.
Drugim punktem programu był spektakl w „Małym Teatrze”. Tutaj, po krótkiej pogadance, dzieci wzięły udział w lalkowym spektaklu. Obejrzały piękną baśń Andersena „Mała Syrenka”. Wszystkim podobały się marionetkowe postacie.

Następnym celem naszej niezwykłej podróży była „Kraina Soria Moria” – wystawa interaktywna. W czasie jej zwiedzania uczniowie poznawali skandynawskie baśnie, legendy i podania. Rozwiązywali różne zadania. Za ich poprawne wykonanie zdobywali runy – germańskie litery zapisane na kamieniach, z których na zakończenie pobytu w tej niezwykłej krainie ułożyli rozwiązanie zagadki. Pobyt w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji uczniowie wrócili do Zaborowa.

2018-2019

2018-2019

2018-2019
© PSP Zaborów 2018