POŻEGNALNA WYCIECZKA KL. VIII W PIENINY

W terminie 6-8 czerwca 2022 roku, klasa VIII wraz z wychowawcą, panią Dominiką Łucarz oraz panią Beatą Komorowicz, udała się do Szczawnicy na trzydniową wycieczkę klasową. Celem tego wyjazdu było poznanie tego przepięknego regionu jakim jest Pieniński Park Narodowy, integracja grupy, propagowanie zdrowego trybu życia oraz pokazanie uczniom alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

W pierwszym dniu uczniowie zdobyli szczyt Trzy Korony, wyruszając na niego z Krościenka, pokonując przy tym Górę Zamkową, żeby po prawie 4 godzinnym spacerze stanąć na platformie widokowej, z której rozpościerał się widok na Tatry, Pieniny ale również góry Beskidu Sądeckiego oraz Gorce. W dole widoczny był Dunajec, nad który dotarli schodząc do Sromowców Niżnych.

W drugim dniu swoją wędrówkę grupa zaczęła od urokliwego Wąwozu Homole, będącego największą przyrodniczą atrakcją Pienin. Następnie pokierowali się na rozległą polanę widokową Bukowinki, mieszczącej się przy górnej stacji kolei linowej. Po zejściu do Jaworek, wycieczka wróciła do Szczawnicy gdzie, po wypożyczeniu rowerów udali się na Drogę Pienińską. Trasa biegnie do Czerwonego Klasztoru, wzdłuż Przełomu Dunajca i liczy 9 km, z czego większość przebiega po słowackiej stronie granicy.

Wieczory grupa spędzała na wspólnych spacerach wzdłuż promenady nad Grajcarkiem oraz na grach i zabawach integracyjnych.

W trzecim dniu uczniowie wyjechali na Palenicę wyciągiem krzesełkowym, gdzie przeszli ścieżkę edukacyjną – Na szlaku przygody. Na zakończenie tego owocnego pobytu wszyscy odpoczęli jeszcze w centrum Szczawnicy jedząc lody i mocząc obolałe stopy w Grajcarku. Zmęczeni ale szczęśliwi, bezpiecznie dotarli do domu przywożąc ze sobą moc wspomnień i przygód.
2021-2022

2021-2022

2021-2022

© PSP Zaborów 2022