WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA UCZNIÓW KLAS II I III GIMNAZJUM ORAZ KLASY VII W RAMACH SZKOLNEGO PUNKTU INFORMACJI I KARIERY


Rzadka to okazja, kiedy młodzież może na żywo obserwować pracę w zakładzie pracy. Taką możliwość dała jej wycieczka w dniu 11 grudnia 2017r. do Małopolskiej Wytwórni Maszyn w Brzesku, a także do Wydawnictwa „Promyczek” w Nowy Sączu.

Młodzi ludzie staną już niedługo przed wyborami; najpierw szkoły, później zawodu. Nie są to łatwe wybory. Trzeba myśleć rozważnie, brać pod uwagę wiele czynników, być w zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz osobowością.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Brzesku, w Małopolskiej Wytwórni Maszyn. Najpierw była część informacyjna, dotycząca specyfiki pracy. Był tez film przedstawiający i promujący wytwórnię. Najciekawszym jednak punktem była wizyta na halach produkcyjnych. Grupę oprowadził pan Oleksy .On też bardzo szczegółowo omówił zadania zespołów na halach. Po zakończeniu zwiedzania oddaliśmy kaski ochronne i udaliśmy się w dalszą drogę; do Nowego Sącza.

W Wydawnictwie „ Promyczek” w Nowym Sączu powitał nas ks. Andrzej Mulka, który gazetą zarządza od ponad dwudziestu lat. Opowiedział o tym, jak przygotowują kolejny numer , jak wygląda podział zadań, co trzeba, by powstał kolejny numer i jak wygląda opracowanie graficzne . Zaprosił nas również do wizyty w pobliskiej Drukarni Kwadrat. Tu poznaliśmy specyfikę pracy w tym zakładzie, zapoznaliśmy się z typowym dla drukarzy słownictwem. Pożegnaliśmy księdza Mulkę, kierownika drukarni im udaliśmy się na niewielki posiłek. Potem nastąpiła rekreacja i powrót do domu.

Wycieczka okazała się bardzo potrzebna i pożyteczna, jak ocenili uczniowie. Czekają na kolejne wyjazdy, bo jak mówi porzekadło: „Podróże kształcą”.
2017-2018
2017-2018
2017-2018
© PSP Zaborów 2018