WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 18 września 2013 roku 49 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie pod opieką swoich nauczycieli wzięło udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Warszawy. Program wycieczki okazał się bardzo urozmaicony, bogaty ale również napięty ze względu na długość trasy. Nauczyciele krok po kroku zaplanowali miejsca zwiedzania oraz opracowali informację o tych miejscach. Wyjechaliśmy z Zaborowa o godzinie 3:15, przez Koszyce, Kielce, Radom dotarli do Warszawy Po drodze podziwialiśmy piękno i wyjątkowość Kotliny Sandomierskiej i Wyżyny Małopolskiej oraz Niziny Mazowieckiej. O godzinie 9:15 dotarliśmy do pierwszego celu naszej wycieczki. Naszym oczom ukazało się Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu z pomocą przewodnika udaliśmy się na 2 godzinną wyprawę po muzeum. Z kolei podziwialiśmy uroki eksponatów muzealnych i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 WYCIECZKA DO WARSZAWY

 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Następnym etapem naszej wędrówki był Pałac Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy panoramę stolicy.

 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Po zwiedzeniu PKiN –u wyruszyliśmy na warszawskie Powązki, na których spoczywają najwybitniejsi Polacy, następnie poszliśmy na Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i do Ogrodu Saskiego.
 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Po wizycie w Mc Donalds zwiedzaliśmy Stare Miasto, Mury Obronne, Barbakan i Zamek Królewski, Pałac Prezydencki i Pomnik Adama Mickiewicza. W dalszej części naszej wycieczki zwiedziliśmy nowy Stadion Narodowy oraz przejechaliśmy autokarem Aleje Ujazdowskie pod Sejm RP, ambasady, pałace Ministerstwa Sprawiedliwości, Komisji Edukacji Narodowej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Plac Trzech Krzyży, rondo Charlesa de Gaullea ze słynną palmą.
 WYCIECZKA DO WARSZAWY

 WYCIECZKA DO WARSZAWY

 WYCIECZKA DO WARSZAWY

 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Po krótkim odpoczynku w królewskich Łazienkach, trzeba było pomyśleć o powrocie do domu. Jednak wszystko co dobre musi się skończyć. Właściwie całą drogę powrotną do Zaborowa słychać było wrażenia uczniów z niezapomnianej i udanej wycieczki, przeplatane piosenkami turystycznymi.
 WYCIECZKA DO WARSZAWY


© PSP Zaborów 2013