WYCIECZKA DO CENTRUM GÓRSKIEGO KORONY ZIEMI W ZAWOI26 listopada 2015r. grupa uczniów lubiących turystykę górską, tym razem wyjechała do Zawoi do Centrum Górskiego Korony Ziemi. Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się od krótkiego zarysu początków turystyki górskiej i zmian jakie zaszły na przełomie lat. Następnie przewodnik opowiedział historię światowego himalaizmu, a uczestnicy pooglądali zebrane pamiątki z wypraw, które świadczą o wielkiej pasji ludzi i ich olbrzymich dokonaniach. Historię, którą tworzyli między innymi polscy himalaiści Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, oraz wielu innych dla których góry były całym życiem. W kolejnych salach uczniowie mogli zobaczyć makiety siedmiu najwyższych szczytów ziemi, które znajdują się na wszystkich kontynentach i tworzą Koronę Ziemi. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie obejrzeli film Martyny Wojciechowskiej opowiadający o przygotowaniach i zdobywaniu przez nią kolejnych szczytów Korony Ziemi.

Następnie wszyscy uczestnicy podzielili się na grupy i wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej gór. Z dziesięciu startujących drużyn z naszej gminy największą wiedzą wykazały się Julia Boroń, Martyna Kwaśniak, Wiktoria Potok, Weronika Wojnicka i Natalia Bylica zajmując I miejsce.

Na III miejscu znalazła się drużyna czwartoklasistów, wśród których były Małgorzata Kawiorska, Gabriela Kawiorska i Karol Bratko.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się do parku linowego, gdzie na wysokości 18 metrów pokonali ścieżkę w koronie drzew.
2015-2016
2015-2016

© PSP Zaborów 2015