GMINNE MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W KOSZYKÓWKĘ

Dnia 28.01.2015r nasza szkoła jak corocznie była organizatorem zawodów gminnych w koszykówkę. W turnieju wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Szczurowa. Podczas rozgrywanych meczy drużyna dziewcząt z Zaborowa w składzie Małgorzata Mądrzyk, Małgorzata Mączko, Kinga Kuliszewska, Gabriela Liro, Aleksandra Bednarczyk, Julia Boroń, Martyna Kwaśniak nie miała sobie równych. W turnieju pokonały zawodniczki ze Szczurowej 10:3, natomiast ze Strzelec Wielkich 15:0 zajmując tym samym I miejsce i awansując do turnieju powiatowego. Wśród chłopców był bardziej wyrównany poziom gry. Każdy z rozegranych meczy dostarczał wiele emocji i kończył się niewielką przewagą zdobytych koszy. Najwięcej jednak emocji dostarczyły mecze finałowe. O trzecie miejsce Zaborów – Strzelce Wielkie, oraz pierwsze Szczurowa – Wola Przemykowska. Po bardzo zaciekłym pojedynku w końcowej klasyfikacji chłopcy z Woli Przemykowskiej rzucając celniej do kosza zajęli I miejsce, drugie Szczurowa. Nasi chłopcy, chociaż walczyli dzielnie nie dali rady drużynie ze Strzelec Wielkich i znaleźli się poza podium. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy również puchary. Nagrody wręczył dyrektor szkoły Mieczysław Chabura. Turniej został przygotowany przez nauczyciela w-f Beatę Komorowicz.