III Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dnia 21 czerwca 2012roku na boisku sportowym w Zaborowie odbyły się III Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych w Niedzieliskach, Uściu Solnym, Strzelcach Wielkich, Szczurowej, Woli Przemykowskiej oraz Zaborowa. Drużyny startowały w dwóch konkurencjach: bojówce oraz sztafecie. Najlepszą okazała się drużyna gospodarzy uzyskując łączny czas 1,18 min. II miejsce zajął zespół ze Szczurowej z czasem 1,40 min., III miejsce zajęła drużyna ze Strzelec Wielkich wykonując konkurencje w czasie 1,42 min., natomiast na poza podium stanęli przyszli strażacy ze Uścia Solnego (IV), Woli Przemykowskiej (V) i Niedzieliska (VI) wykonując konkurencje w czasie powyżej 2 min.
Komendant Gminny OSP Piotr Mikuś i prezes OSP w Zaborowie Ryszard Cierniak gratulowali i wręczali wszystkim drużynom pamiątkowe puchary zaś naczelnik OSP Marek Łucarz dekorował medalami zawodników, którzy uplasowali się na podium. Nagrody ufundował Wójt Gminy Szczurowa.
Celem tego spotkania było propagowanie sportu pożarniczego wśród dzieci i młodzieży szkolnej jak również zachęcenie do działania w lokalnych jednostkach OSP. Mamy nadzieję, że został on osiągnięty. Zawody odbyły się dzięki współpracy PSP Zaborów i OSP Zaborów.