Z PSZCZÓŁKAMI WITAMY WIOSNĘ – AKADEMIA PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ


W ubiegły piątek (czyli 20 marca 2015 roku) najmłodsze klasy hucznie powitały nadchodzącą wiosną. Po kilku miesiącach zimy, wreszcie zaczęły pojawiać się oznaki nowej pory roku, dlatego też dzieci postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień. Upłynął on pod hasłem ,,Z pszczółkami witamy wiosnę”. W tym celu dzieci same zamieniły się w te pracowite owady. W piątek wszyscy założyli żółte koszulki, a na głowę opaski z wizerunkiem pszczółek znanych z kreskówek. W całej szkole zrobiło się radośniej od wszechobecnego żółtego koloru i udzielających się wszystkim emocjom.

Na początek dzieci spotkały się z pszczelarzem, panem Zdzisławem Czarnikiem. W bardzo ciekawy sposób opowiadał on o tym, jak wygląda praca pszczelarza, w jaki sposób powstaje miód oraz o samych pszczołach i ich życiu. Pokazywał przy tym wiele ilustracji, a także sprzętów potrzebnych w jego pracy. Każdy mógł zobaczyć wszystko z bliskiej odległości, a także zadać pytanie, na które uzyskiwał szeroką odpowiedź. Spotkanie było jednym z zadań realizowanych w ramach „Akademii Przyjaciół Pszczół” projektu Z Kujawskim pomagamy pszczołom.

W dalszej części powitania wiosny dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. ,,Pszczółki” fruwały po łące, toczyły piłkę oraz bawiły się w kółku. Wielką atrakcją okazała się degustacja miodu. Dla wielu okazał się on nie lada smakołykiem. Rekordziści stawali w kolejce po dokładkę cztery razy.

Na koniec zabaw wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a na pamiątkę powitania wiosny z pszczółkami mogli zatrzymać opaski na głowę, które sami zresztą wykonali.

2014-2015

2014-2015

2014-2015

2014-2015

2014-2015


© PSP Zaborów 2015