CHARYTATYWNIE W ZABOROWIE

„Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą;

każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu.”

John Donne

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły spieszą z pomocą uczniom w Kongo Brazzaville

W poprzednim roku, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Zaborowa wyszli z inicjatywą pomocy dzieciom w Kongo Brazzaville, gdzie znajduje się Misja prowadzona przez byłego katechetę z Zaborowa-księdza Macieja Fleszara. Zebrana kwota pozwoliła na opłacenie rocznego pobytu w szkole dwóm siostrom bliźniaczkom o imionach: Jessica Princesse BAHOUNA-BANZOUZI oraz Mareisse-Annicia BAHOUNA-BANSIMBA. Banzouzi. Dziewczynki nie mogły się uczyć , ponieważ ich matka nie miała na to żadnych środków.

Upłynął rok. Do koordynatorki projektu- Teodozji Turaczy nadszedł list od dziewczynek. W języku francuskim piszą ,że chodzą do klasy I ICP i dziękują bardzo za pomoc. Ksiądz Maciej przysłał zdjęcia pięknie ubranych, uśmiechniętych uczennic. Gdybyśmy nie podjęli wyzwania i nie zebrali potrzebnej kwoty na ich roczne kształcenie ( dla jednej dziewczynki jest to równowartość 200 euro na rok), wówczas dalsza ich edukacja byłaby niemożliwa.

Podjęliśmy wyzwanie. Nie obyło się bez ścisłej współpracy z rodzicami, którzy piekli placki i zarządzali kuchnią podczas dyskoteki; za szczególną pomoc dziękujemy Paniom: Jadwidze Bratko, Agnieszce Caban, Joannie Gargul oraz Bernadetcie Nawrockiej). Pomoc była zorganizowana w dwóch turach: plackowe dni (sprzedaż smakołyków pieczonych w domu),zaś druga tura to dyskoteka charytatywna.

Młodzi ludzie ze Szkoły w Zaborowie mają otwarte serca na potrzeby innych. Granice nie mają tu większego znaczenia. Zebrana kwota to równowartość 400 euro, czyli tyle, ile wystarcza na utrzymanie w Kongo dwóch uczniów. Rok szkolny w Afryce, który rozpoczął się 6 października, będzie pracowity dla naszych „zaborowskich” bliźniaczek: Princessy oraz Mareisse- Annicii.

2018-2019

2018-2019

2018-2019

2018-2019
© PSP Zaborów 2019