DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego obchodziliśmy w PSP Zaborów Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2013 jest Fundacja Orange.

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Działajmy razem". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

W ramach tych działań w naszej szkole przygotowano informacje promujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Rozwieszono w szkole plakaty przygotowane przez uczniów kl.IV oraz przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem metody „wirujących plakatów” pod hasłem „Poznaj zasady bezpiecznego Internetu”. Na lekcjach wychowawczych i spotkaniach z psychologiem i pedagogiem szkolnym przeprowadzono cykl pogadanek pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie”. 13 lutego odbyło się spotkanie z policjantami, na którym poruszono również tematykę cyber bezpieczeństwa.

2018-2019

2018-2019

2018-2019
© PSP Zaborów 2020