„JESIENNY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA”

Nie ma wątpliwości, że czytanie jest niezbędne dla rozwoju naszych dzieci. Sprzyja harmonijnemu rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu, oraz przynosi mnóstwo frajdy. Nauczmy się uznawać za sukces każdą sytuację, w której nasze dzieci same sięgają po książkę np. oglądając ilustracje, czytając pierwsze słowa i propagujmy takie zachowania. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów relaksu, podróż w świat wyobraźni i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę. Nauka samodzielnego czytania jest częścią mądrego wychowania, kształtuje postawę cierpliwości, skupienia i refleksji. Czytanie poszerza doświadczenia językowe, rozwija słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi. Czytanie dziecku przez dorosłych jest zaś czynnością magiczną, zaspokajającą potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój społeczny oraz przynosi dziecku radość i pozostawia cudowne wspomnienia ze wspólnego bycia z rodzicami. Dziecko, któremu głośno czytamy czuje się ważne i kochane.

Mając to na uwadze wychowawczynie klas 0-3 mgr Agnieszka Boroń, mgr Krystyna Giza, mgr Bogumiła Grocholska, mgr Beata Nicpoń rozpoczęły całoroczną akcje zachęcającą do czytania, która będzie przybierała różne formy.

„Jesienne czytanie” – rozpoczęło się od 21-dniowego czytania w domu potwierdzanego przez rodziców i nagradzanego naklejkami. W dniu 30 października zorganizowano finał czyli „Jesienny dzień głośnego czytania”. Zaproszeni goście pani Maria Woźniczka babcia jednego z uczniów i pani Raczkiewicz mama uczennicy, głośno czytały wybraną przez dzieci baśń. Całość rozpoczął pan dyrektor mgr inż. Mieczysław Chabura chwaląc zapał dzieci do poszerzania swoich umiejętności.

Na podstawie treści baśni „Kwiat Paproci” przeczytanej przez gości powstały piękne prace plastyczne. Uczniowie pracowali w grupach mieszanych co pogłębiło dodatkowo integracje między wszystkimi klasami, gdyż starsi dzielnie wspierali młodszych kolegów. Na zakończenie jesiennej akcji, Ci, którzy systematycznie czytali otrzymali dyplomy za swoją wytrwałość i szerzenie dobrego przykładu.

2018-2019

2018-2019

2018-2019

2018-2019
© PSP Zaborów 2019