DRUŻYNA HARCERSKA „Zaborowskie Dęby” - rok szkolny 2019/2020

PAMIĘĆ O POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH

8 listopada harcerze z 4 Drużyny Starszoharcerskiej „Zaborowskie Dęby” upamiętnili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Udali się pod pomnik poległych w czasie I i II wojny światowej oraz na cmentarz w Zaborowie z grobami żołnierzy z czasów I wojny światowej. Harcerze złożyli hołd poległym żołnierzom, położyli wiązanki i zapalili znicze.
2019-2020

HARCERSKA AKADEMIA W BRZESKU

Czworo harcerzy wraz z druhną Magdaleną Szpilka wzięło udział w Harcerskiej Akademii, która odbywała się w Brzesku w dniach 29 - 30 listopada 2019r. Podczas biwaku harcerze wzięli udział w szeregu zajęć edukacyjnych oraz sprawnościowych, nabywając nowych wiadomości oraz doskonaląc umiejętności harcerskie. Odbyły się zajęcia o roli zastępowego w drużynie, zajęcia z historii i symboliki harcerstwa, zajęcia z wiązania sznurów i robienia węzłów, z udzielania pierwszej pomocy, z układania i zapalania ogniska, zajęcia z musztry. W czasie biwaku odbył się kominek ze wspólnym śpiewem, nie zabrakło również porannej gimnastyki, gier i zabaw ruchowych. Na zakończenie wszyscy harcerze wzięli udział w grze terenowej o patent zastępowego. Zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami. Troje harcerzy: Igor Bieniaś, Wojciech Wałaszek i Radosław Kuliszewski uzyskali patent zastępowego, otrzymując brązowe sznury. Natomiast Wiktor Bylica wyróżniając się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami uzyskał patent przybocznego, otrzymując zielony sznur.
2019-2020
2019-2020

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU – „ŚWIATŁO, KTÓRE DAJE MOC…”

Betlejemskie Światło Pokoju – coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Harcerze z zaborowskiej drużyny chcąc podzielić się radością z Bożego Narodzenia zanieśli Betlejemskie Światełko Pokoju do Urzędu Gminy Szczurowa i przekazali Panu Wójtowi Zbigniewowi Moskalowi. Odwiedzili również kilku mieszkańców Zaborowa składając świąteczne życzenia i przekazując płomień. Podczas akademii harcerze przekazali światełko panu dyrektorowi szkoły. Światełko zapłonęło również w kościele parafialnym w Zaborowie.
2019-2020

WIGILIA HARCERSKA

W radosnym nastroju druhny i druhowie przygotowali wigilię harcerską, składając sobie życzenia i tradycyjnie łamiąc się chlebem. Po poczęstunku druhowie przystąpili do ćwiczeń z musztry a następnie udali się do kościoła parafialnego, aby uroczyście przekazać Betlejemskie Światełko Pokoju.
2019-2020
2019-2020

Rok szkolny 2017/2018
2017-2018
  • INAUGURACJA ROKU HARCERSKIEGO


  • 2017-2018

    © PSP Zaborów 2020