SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI

28 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Do rywalizacji zgłosiło się jedenaścioro uczniów.

Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz testu ortograficznego, którego celem było sprawdzenie znajomości reguł oraz ich zastosowania w praktyce. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Pan Mateusz Michalski oraz organizatorki: Pani Katarzyna Dudek-Wiśniewska oraz pani Paulina Kałuża.

Laureatów wyłoniono po zsumowaniu punktów zdobytych w obu częściach konkursu. Zwyciężyła Adrianna Badzioch z klasy V. Drugie miejsce przypadło Weronice Witek z klasy IV, a trzecie – Izabeli Pochroń z klasy V. Przyznano także wyróżnienia dla Natalii Łucarz, Bartosza Badziocha i Michała Babło. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Pan Dyrektor.

Konkurs pokazał, że ortografia to trudna sztuka. Warto jednak pracować nad tym, by dążyć w tej dziedzinie do doskonałości. Efekty będziemy oceniać za rok, w kolejnej edycji konkursu „Mistrz ortografii”.
2021-2022

2021-2022

2021-2022

© PSP Zaborów 2022