FESTIWAL ZAWODÓW 2018

Uczniowie ostatnich klas naszej szkoły oraz klasa VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Woli Przemykowskiej uczestniczyli w dniu 23 marca 2018 w Festiwalu Zawodów organizowanym w Krakowie w halach Międzynarodowego Centrum Targowo- Kongresowego EXPO.

Tłumnie zebrana młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną ponad stu szkół z województwa małopolskiego. Oferta była przebogata, tym bardziej, że można było nie tylko obserwować pracę uczniów, ale i brać czynny udział w warsztatach jako ich uczestnik bądź model. Młodzież naszej szkoły była zachwycona taka perspektywą. Oczywiście niektóre uczennice zjawiły się w nowym uczesaniu( te, które były modelkami).

Czy te targi przesądziły o wyborze kierunku kształcenia? Trudno teraz orzec. Na pewno rozszerzyły perspektywy edukacyjne.Za rok znów Festiwal! Niektórzy jeszcze mają czas na podjęcie decyzji.

Po Festiwalu Zawodów wszystkim należała się chwila relaksu w Parku Trampolin GOjump. I to był ostatni punkt piątkowego wyjazdu, który przygotowała Teodozja Turaczy- doradca metodyczny w obu szkołach.
2017-2018
2017-2018
2017-2018
UDZIAŁ W POWIATOWYCH TARGACH EDUKACYJNYCH W BRZESKU
Kolejny raz młodzież klas trzecich naszej placówki mieli możliwość uczestniczyć w dniu 8 lutego b.r. w Targach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. Takie spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych stanowi okazję do sprecyzowania swoich wyborów odnośnie szkoły średniej.

Uczniowie byli żywo zainteresowani ofertą szkół regionu. Po pokazie w budynku Starostwa dostaliśmy zaproszenie do odwiedzenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Tam mogliśmy uzyskać informacje o profilach nauczania zawodów w szkole, zobaczyć warsztat pracy nauczycieli i uczniów.

Atmosfera spotkania była bardzo miła, szczególnie że informacji o szkole udzielał sam Dyrektor placówki- mgr Jerzy Soska.
2017-2018
SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE W RAMACH PROJEKTU SPINKA

W dniu 30 stycznia 2018 roku odbyło się kolejne już spotkanie z przedstawicielem zawodu. To już trzecie spotkanie z cyklu spotkań zawodoznawczych w ramach projektu” Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”. Tym razem uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę pracy zawodzie kamieniarza.

O swojej firmie i pracy w niej opowiedział pan Władysław Wojnicki. To przychylny szkole przedsiębiorca, który także prowadzi w swoim zakładzie praktyki dla uczniów oraz zasiada w komisji przy egzaminach w Izbie Rzemieślniczej.

Takim mottem spotkania mogą być słowa pana Władysława, że przede wszystkim to trzeba kochać to, co się robić i robić to uczciwie, a wtedy ludzie będą nas szanowali.
2017-2018 WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE Z P. JUSTYNĄ KOZDRÓJ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. W. JAGIEŁŁY W ZABOROWIE


Już po raz drugi młodzież klas gimnazjalnych naszej szkoły spotkała się 16 stycznia 2018 roku z panią Justyną Kozdrój. Tym razem nie było to tylko spotkanie teoretyczne, albowiem mieliśmy okazję zobaczyć panią manicurzystkę i wizażystkę przy pracy. Julia Polak i Julia Boroń poddały się zabiegom makijażu. W trakcie czynności nakładania podkładów i cieni, pani Justyna opowiadała o tym, co jest ważne przy nakładaniu pudru, by najkorzystniej wyglądała twarz. Istotne jest też ,czy robimy makijaż dzienny, czy też wieczorowy. Dziewczyny obserwowały pracę z zapartym tchem. Ostatnim punktem spotkania była praca nad upiększeniem paznokci. Temu zabiegowi z wielka ochotą poddała się Olga Urban. W efekcie na jej paznokciach powstał manicure hybrydowy.

Pani Justyna podzieliła się z dziewczynami i wiedzą i umiejętnościami w zakresie makijażu i manicure. Ta wiedza jest dogłębna.

Tą drogą bardzo serdecznie dziękujemy jej za spotkanie oraz poświecony czas.

Warsztaty odbywały się w ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Projekt w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły koordynuje Teodozja Turaczy- nauczyciel i doradca zawodowy.
2017-2018
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA UCZNIÓW KLAS II I III GIMNAZJUM ORAZ KLASY VII W RAMACH SZKOLNEGO PUNKTU INFORMACJI I KARIERY

Rzadka to okazja, kiedy młodzież może na żywo obserwować pracę w zakładzie pracy. Taką możliwość dała jej wycieczka w dniu 11 grudnia 2017r. do Małopolskiej Wytwórni Maszyn w Brzesku, a także do Wydawnictwa „Promyczek” w Nowy Sączu.

Młodzi ludzie staną już niedługo przed wyborami; najpierw szkoły, później zawodu. Nie są to łatwe wybory. Trzeba myśleć rozważnie, brać pod uwagę wiele czynników, być w zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz osobowością.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Brzesku, w Małopolskiej Wytwórni Maszyn. Najpierw była część informacyjna, dotycząca specyfiki pracy. Był tez film przedstawiający i promujący wytwórnię. Najciekawszym jednak punktem była wizyta na halach produkcyjnych. Grupę oprowadził pan Oleksy .On też bardzo szczegółowo omówił zadania zespołów na halach. Po zakończeniu zwiedzania oddaliśmy kaski ochronne i udaliśmy się w dalszą drogę; do Nowego Sącza.

W Wydawnictwie „ Promyczek” w Nowym Sączu powitał nas ks. Andrzej Mulka, który gazetą zarządza od ponad dwudziestu lat. Opowiedział o tym, jak przygotowują kolejny numer , jak wygląda podział zadań, co trzeba, by powstał kolejny numer i jak wygląda opracowanie graficzne . Zaprosił nas również do wizyty w pobliskiej Drukarni Kwadrat. Tu poznaliśmy specyfikę pracy w tym zakładzie, zapoznaliśmy się z typowym dla drukarzy słownictwem. Pożegnaliśmy księdza Mulkę, kierownika drukarni im udaliśmy się na niewielki posiłek. Potem nastąpiła rekreacja i powrót do domu.

Wycieczka okazała się bardzo potrzebna i pożyteczna, jak ocenili uczniowie. Czekają na kolejne wyjazdy, bo jak mówi porzekadło: „Podróże kształcą”.
2017-2018
2017-2018
2017-2018
Pierwsze spotkanie zawodoznawcze w ramach SPInKi
Projekt „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”

Klasa trzecia gimnazjum spotkała się we wtorek 21 listopada 2017 r. z absolwentką naszej szkoły –p. Justyną Kozdrój. Pani Justyna, która z zawodu jest kosmetyczką, opowiedziała o tym, jak wygląda edukacja, zanim nabędzie się uprawnień do wykonywania tej profesji. Nie zawsze też nasze marzenia o zawodzie zbiegają się z realiami; czasem trzeba wykazać się wiedzą umiejętnościami i samozaparciem, pokonać przeszkody zanim osiągnie się sukces. Na pewno najistotniejszą sprawą jest przekonanie, że to jest to, co chcę robić. Było to pierwsze spotkanie zawodoznawcze w naszej szkole, a będzie ich więcej.
2017-2018


PROGRAM DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. W. JAGIEŁŁY W ZABOROWIE W RAMACH MODERNIZACJI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE II

W naszej placówce od 1 września 2017 r. prowadzony jest nabór na zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. Program został opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,10. Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II

Liderem projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego

W ramach tegoż projektu zostaje powołany Szkolny Punkt Informacji i Kariery ( SPInKA), którego celem jest wsparcie uczniów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej z uwzględnieniem własnego potencjału oraz aktualnej informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy. Zajęcia odbywać się będą w ramach konsultacji indywidualnych oraz zajęć warsztatowych. Program dedykowany jest uczniom klas II i III klas gimnazjalnych i dla klasy VII.Czas trwania projektu- 1 września 2017- 31.12.2020 r.Harmonogram zajęć – 3 godziny tygodniowo;

Poniedziałek- 13.15-14.00- zajęcia indywidualne dla uczniów ( IPD)

Wtorek- 13.15-14.00- zajęcia warsztatowe

Środa-7.10-7.55- zajęcia indywidualne dla uczniów ( IPD)

Zajęcia prowadzi Teodozja Turaczy- doradca zawodowy.Poniżej znajduje się Regulamin rekrutacji oraz wymagane dokumenty.


  • Dokumentacja projektu

  • REKRUTACJA
  • Zarządzenie nr 15
  • Protokół
  • Lista uczestników

  • © PSP Zaborów 2018