WYCIECZKA HARCERZY DO DWORU W DOŁĘDZE

We wrześniu działająca w naszej szkole społeczność harcerska powiększyła się o nowych członków – pięć uczennic klasy IV.

Pierwszym wydarzeniem, w którym nowo przyjęte harcerki wzięły udział, była piesza wycieczka do dworu w Dołędze. Odbyła się ona w 18 października. Po dotarciu na teren dworu udaliśmy się na prelekcję przeprowadzoną przez Pana Mateusza Michalskiego. Dotyczyła ona XIX-wiecznej mody zarówno damskiej, jak i męskiej. Wykład urozmaicony ilustracjami, a także zrekonstruowanymi strojami okazał się niezwykle interesujący. Niewątpliwą atrakcją była możliwość przymierzenia przez harcerzy sukni oraz garderoby przypominającej tę, którą nosili powstańcy styczniowi.

Kolejnym etapem było zwiedzanie dworu. Większość uczestników pierwszy raz zobaczyła wnętrze budynku i zrobiło ono na nich niemałe wrażenie. Harcerze byli bardzo ciekawi przeznaczenia różnych sprzętów, a także ich pochodzenia.

Punktem kulminacyjnym było złożenie harcerskiego ślubowania. Wydarzenie to miało miejsce w znaczącym miejscu – pod kapliczką, przy której wiele lat temu składali swą przysięgę powstańcy styczniowi.
2021-2022

2021-2022

2021-2022

© PSP Zaborów 2021